Vyžití

V okolí Jaroměřic se nachází mnoho turisticky zajímavých míst a cyklistických stezek.

Jaroměřice nad Rokytnou se můžou pochlubit opravdovou architektonickou perlou a tou je tamní zámek Jaroměřice nad Rokytnou, který patří ke skvostům baroka a můžeme ho počítat mezi největší zámky v Evropě. Zde se odehrává každoročně velmi populární hudební festival Petra Dvorského.


Dalešická přehrada

Od 1. června 2007 je v provozu výletní loď Vysočina (www.dalesickaprehrada.cz)

Město Třebíč a památky

Pokud se podíváme do nejbližšího okolí, je možno navštívit asi 15 km vzdálené město Třebíč. Zde je mimo jiné možno vidět Baziliku sv. Prokopa, která je zapsaná jako kulturní památka Unesco a to i místní Židovská Synagoga a hřbitov s náhrobky ze 16. století. Mezi místní Evropskou raritu patří i 70 m vysoká věž s největšími hodinami ve střední Evropě. Z této věže je velmi pěkný výhled do nejbližšího okolí.

Dále je možné navštívit 15 km vzdálenou Hadcovu step, jednu z mála dochovaných lokalit s původní florou. Nachází se nedaleko Vodní nádrže Dalešice. Přímo v Dalešicích je další zajímavost kterou stojí za to navštívit. Je zde zrekonstruovaný pivovar Dalešice ve kterém se odehrává populární film Postřižiny. Tomuto filmu je zde věnovaná výstava. Ochutnat zde můžete místní speciální kvasnicové pivo nebo světlé a řezané pivo od 10° po 14°.

Máte dotazy? Zeptejte se nás

Ochrana osobních údajů GDPR

Kde nás najdete

K Ráji 399 Jaroměřice nad Rokytnou

Zvětšit mapu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.